Miből készíthetünk még szaunavirgácsot?
Bár a nyírfavirgács a legelterjedtebb, más fák ágaiból és egyéb növényekből is készíthetünk virgácsot, amelyeknek eltérő hatásuk lehet.
- A nyírfa fiatalítja, és tisztítja a bőrt.
- A fehér virágú cickafark fertőtleníti a bőrt, és erősen méregteleníti a testet.
- A berkenye segít helyreállítani az érzelmi élet egyensúlyát.
- A csalán fokozza a vérkeringést, és a benne található hangyasav enyhíti a fájdalmat, s táplálja a bőrt. A csaláncsípés égető érzése megelőzhető meleg vízben történő áztatással vagy szárítással.
- A hársfa ágaiból kötött vihta puhítja a bőrt.
- A hajlékony fűzfaágakból készített vihta rugalmassá teszi a bőrt. A fűzfa emellett csökkenti a fájdalmakat, és növeli a bőr alatti szövetek rugalmasságát is.
- A rezgő nyárból készített vihta az ellazulást segíti. A rezgő nyár illata erős, ezért a nyírfából készült virgács ágai közé ajánlott keverni néhányat belőle.
- A tölgyfa fiatal ágaiból készített vihta kisimítja a bőrt, csökkenti a gyulladást, és nyugtatja és idegeinket is.
- A szúrós boróka vihta használata nagy elszántságot és szívósságot igényel, de ezért cserébe javítja a vérkeringést, és enyhíti az izomfájdalmat. A forró víz állítólag felpuhítja a tűleveleket, de továbbra is elég szúrósak maradnak, így mindenképp a fiatalabb ágakat ajánlott használni. Szaunázás előtt fél órát forró vízben kell áztatni, állítólag utána már nem szúr annyira, inkább csak bizsergést okoz. Óvatosan kell kezdeni, amíg a bőr hozzászokik. Téli szaunázáshoz javasolt, amikor nincs friss nyírfaág.

Ez a blogbejegyzés és minden más recept, ötlet vagy alkalmazás a legjobb tudásom szerint készült. A tartalmat más kutató, szakértő embereket meghallgatva, könyveket, információt olvasva fogalmaztam meg, de nem tudományos alapossággal. Ezért minden információt garancia, tudományos alap nélkül adok meg, így egészségügyi vagy terápiás alkalmazás esetén kérjük mindenképp fordulj orvoshoz!